تازه‌های سیاسی

رهبر مخالفان ونزوئلا: به‌زودی وارد دفتر ریاست‌جمهوری خواهم شد

رهبر مخالفان دولت در ونزوئلا می‌گوید، او به زودی جای نیکلاس مادورو را خواهد گرفت و پایان دوران غصب قدرت نزدیک است.

خوان گوایدو که خود را رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا نامیده و از حمایت آمریکا و بیش از ۵۰ کشور دیگر برخوردار است، روز سه‌شنبه در جمع هزاران تن از هواداران و مخالفان مادورو سخنرانی کرد.

گوایدو گفته است، ما باید دفتری داشته باشیم که کارآمد است، و خیلی زود، وقتی نیروهای مسلح به‌طور کامل از ما حمایت کنند، ما به میرافلورس (محل کاخ ریاست‌جمهوری) خواهیم رفت تا دفتر من را پیدا کنیم.

در این تجمع عظیم اعتراضی، بسیاری از معترضان و مخالفان دولت در شرق کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، با در دست داشتن پلاکاردها و شعارنوشته هایی، خواستار کناره‌گیری مادورو بودند.

آقای گوایدو همچنین در جمع طرفدارانش گفته است، با شجاعت و ایستادگی، از شما می‌خواهم به‌ خودتان ایمان داشته باشد، به این‌که ونزوئلا از تاریکی بیرون خواهد آمد و دوره غصب قدرت به پایان خواهد رسید.

پارلمان ونزوئلا که ریاست آن در دستان خوان گوایدو است، ریاست‌جمهوری مادورو را غصبی می‌داند و خواستار برگزاری انتخابات تازه است.

ونزوئلا چند روزی است که با چالش قطعی گسترده برق مواجه شده.

موضوعی که بر سر علت آن اختلاف وجود دارد، آمریکا و مخالفان ناکارآمدی دولت را دلیل قطعی برق می‌دانند، مادورو و حامیان او اما، ایالات متحده را متهم به راه‌انداختن «جنگ برق» علیه ونزوئلا کرده‌اند.

بنا بر گزارش‌ها قطع سراسرس و طولانی‌مدت برق بر نارضایتی‌های عمومی در ونزوئلا افزوده است.

 

دکمه بازگشت به بالا