ایران

درخواست یک نماینده مجلس برای بررسی مدرک تحصیلی حسن روحانی و دیگر مقامات

یک عضو کمیسیون آموزش مجلس دهم خواستار بررسی مدارک تحصیلی رییس جمهوری ایران، برادر او، راه‌یافتگان به مجلس و همه مقام‌های کشور شد.

محمد جواد ابطحی گفت: «ابتدا باید مدرک تحصیلی رییس جمهور و بعد باید مدارک تحصیلی همه مسئولین، مقامات، مدیران کل و نمایندگان مجلس و منتخبان مجلس یازدهم بررسی شود.»

پیش از این نیز گزارش هایی درباره اشکال در مدرک دکترای حسن روحانی مطرح شده بود. کمیسیون آموزش مجلس هم در گزارشی اعلام کرده که در نحوه پذیرش حسین فریدون، برادر رییس جمهوری ایران، در مقطع دکترا در دانشگاه شهید بهشتی «تخلف» رخ داده است.

موضوع اشکال در مدرک تحصیلی برخی منتخبان مجلس یازدهم نیز خبرساز شده است.

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، اعلام کرد که سینا کمالخانی، کاندیدای راه‌یافته به مجلس یازدهم از تفرش، به دلیل معتبر نبودن مدرکش نمی‌تواند وارد مجلس شود.

خبرگزاری فارس هم در روزهای گذشته خبر داد که یکی از منتخبان مجلس در یکی از شهرستان‌های استان اصفهان «در دریافت مدرک تحصیلی خود دچار مشکل شده و نتوانسته مدرک معتبر و مورد نیاز وزارت علوم را ارائه کند».

هزمان، ‌اسدالله عباسی،‌ سخنگوی هیات رئیسه مجلس،‌ نیز اعلام کرد که مدرک تحصیلی تعدادی از منتخبین مجلس یازدهم از استان گیلان «اشکالاتی» دارد.

دکمه بازگشت به بالا