ایران

در پی اصابت ده موشک «از مدل آرش ساخت ایران» به پایگاه عین‌الاسد یک نفر کشته شد

در پی اصابت چند موشک به پایگاه هوایی عین‌الاسد در عراق، خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه خبر داد که این موشک‌ها از «مدل آرش ساخت ایران» بوده و این حمله به مرگ یک نفر منجر شده است.

منابع امنیتی عراق نیز می‌گویند پایگاه هوایی عین الاسد عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی و ائتلاف است با راکت هدف قرار گرفته است.

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق ضمن تایید این خبر، تاکید کرد که راکت های شلیک شده از نوع گراد و تعدادشان ۱۰ عدد بوده است.

او گفت که همه راکت ها به اطراف پایگاه اصابت کرده و هیچ خسارت جانی یا مالی در پایگاه نداشته است.

سرتیپ «تحسین الخفاجی» تأکید کرد که همه اطلاعات ارائه شده اولیه و غیر نهایی است.

واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق ضمن تأکید بر این اطلاعات افزود که محل شلیک راکت ها شناسایی شده است.

همزمان «واین ماروتو»، سخنگوی ائتلاف بین المللی با انتشار توئیتی تأکید کرد که بر اساس گزارش های اولیه در این حادثه ۱۰ راکت به پایگاه نظامی عراقی عین الاسد شلیک شده است.

او گفت که این حادثه در ساعت ۷ و نیم صبح به وقت محلی رخ داده و افزود که نیروهای عراقی در حال تحقیقات لازم هستند و اطلاعات بیشتر بعدا منتشر می شود.

ساعتی پیش منابع غیر رسمی عراقی از شلیک چند راکت به پایگاه نظامی عین الاسد در استان انبار عراق خبر دادند.

پایگاه خبری «بغداد الیوم» خبر داد که یک منبع امنیتی به این پایگاه گفته که تعدادی راکت به پایگاه عین الاسد که نیروهای امریکایی در آن حضور دارند اصابت کرده است.

پایگاه عین‌الاسد پیشتر نیز مورد حمله قرار گرفته بود. پس از آنکه قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در حمله پهپادهای آمریکایی کشته شد، ایران به این پایگاه حمله کرد.

حدود دو هفته پیش چندین راکت به سوی یک پایگاه نظامی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا، واقع در فرودگاه بین‌المللی اربیل در اقلیم کردستان عراق شلیک شد.

مدتی بعد از این حمله وزارت دفاع آمریکا از حمله هوایی به شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در مرز سوریه و عراق خبر داد و گفت این حمله با دستور جو بایدن و به تلافی حمله فرودگاه اربیل انجام گرفته است.

دکمه بازگشت به بالا