اهل سنت

احتمال تحریم انتخابات از سوی مولانا عبدالحمید قوت گرفت؛ وی تا این لحظه از هیچ نامزدی حمایت نکرده‌ است

معاون اداری مولانا عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان و استاد دارالعلوم این شهر می گوید: آقای عبدالحمدی تاکنون از هیچ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری حمایت نکرده‌ است.

حافظ اسماعیل ملازهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که با توجه به دیدار نمایندگان ستاد سیدابراهیم رئیسی با امام جمعه اهل سنت زاهدان، آیا مولوی عبدالحمید در این دوره از کاندیدای خاصی حمایت خواهند کرد یا خیر، گفت: جناب مولوی تاکنون تصمیمی در این حوزه اتخاذ نکرده‌اند و در حال رصد نظرات هستند.

معاون اداری مولانا عبدالحمید همچنین در خصوص درخواست نامزدها برای حمایت یا دیدار با نمایندگان آن‌ها نیز گفت: تا الان که بنده با شما صحبت می‌کنم هیچ کاندیدایی با ایشان رایزنی نداشته‌اند.

پیشتر مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، ضمن اشاره به «تبعیض‌ها» و «نارضایتی‌ها» در جامعه اهل سنت ایران، گفته بود که مسئولان جمهوری اسلامی نباید از اهل سنت «انتظار حضور گسترده در انتخابات» داشته باشند.

او همچنین گفت که اهل سنت در انتخابات گذشته «تنور انتخابات را داغ کردند» اما مقامات دولت به وعده‌های خود عمل نکردند. مولانا عبدالحمید سپس تاکید کرد که ابتدا باید به خواسته‌های اهل‌سنت رسیدگی شود، سپس از آنها انتظار حضور گسترده در انتخابات را داشته باشند.

این صحبت ها از سوی ناظران، در شرایطی که آقای عبدالحمید با تهدیدات امنیتی شدیدی مواجه است و نمی تواند آزادانه سخن بگوید، به معنای حمایت تلویحی وی از تحریم انتخابات تفسیر شد.

به گزارش ایلنا، موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام نیکویی دبیرکل جنبش مردمی حامیان سیدابراهیم رئیسی در کشور با ضمن دیدار با شیخ الاسلام مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، خواهان حمایت امام جمعه اهل سنت زاهدان از سیدابراهیم رئیسی شده بودند.

دکمه بازگشت به بالا