ایران

شاهزاده پهلوی: حضور نماینده اروپا در مراسم تحلیف رییسی خنجر زدن از پشت به مردم ایران است

رضا پهلوی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه ابراهیم رییسی را «قصاب» و «یکی از پلیدترین محصولات جمهوری اسلامی» توصیف کرد و تصمیم اتحادیه اروپا را برای حضور نماینده خود در مراسم تحلیف رییسی و «مشروعیت‌آفرینی» برای او «سیلی در صورت» و «خنجر بر پشت» مردم ایران دانست.

آقای پهلوی در این گفت‌وگو افزود: «آنچه از همه تکان‌دهنده‌تر است این است که دموکراسی‌های غربی، که از آنها انتظاراتی داشتیم، به نظر می‌رسد که دارند از پشت به مردم خنجر می‌زنند.»

او گفت که جمهوری اسلامی در آستانه فروپاشی است و این فرصت به وجود آمده که مردم ایران «آخرین میخ را به تابوت» این حکومت بکوبند.

فرزند آخرین پادشاه ایران تاکید کرد مردم ایران خود حکومت کشور را تغییر خواهند داد و در این کار به حضور عوامل خارجی نیاز ندارند.

رضا پهلوی در عین حال خاطرنشان کرد که غرب باید با ارائه کمک‌های فنی به دور زدن فیلترینگ اینترنت کمک کند، برای دولت ایران سرمایه‌گذاری نکند و برای تامین هزینه کارگرانی که اعتصاب می‌کنند، صندوقی راه اندازی کند.

شاهزاده رضا پهلوی خود را «ماهیتا جمهوری‌خواه» خواند و خاطرنشان کرد که این مردم ایران هستند که باید تصمیم بگیرند که آیا به «یک نماد فراتر از نزاع‌ها» نیاز دارند یا نه.

او تاکید کرد که باید مجمعی از «نیروهای دموکراتیک سکولار» برای آینده ایران تصمیم‌گیری کنند.

آقای پهلوی ضمن مخالفت با حمله آمریکا به ایران برای تغییر حکومت گفت که واشینگتن باید در عین حال با نیروهای مخالف حکومت ایران وارد مذاکره شود. او گفت: ما نمی‌گوییم آمریکا با جمهوری اسلامی مذاکره نکند، «اما دنبال راه‌حل بودن از کسانی که خود منشاء مشکلات هستند دیوانگی است.»

دکمه بازگشت به بالا