اخبارایرانفرهنگی و ادبی

جو امنیتی شدید در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی

شبکه جهانی کلمه / شوراهای صنفی دانشجویان کشور در گزارشی فضای امنیتی دانشگاه طباطبایی خبر داد و نوشت: دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی در روز چهارشنبه برای ورود به دانشکده با تعداد زیادی از نیروهای حراست روبه‌رو شده و همه دانشجویان موظف به ارائه کارت دانشجویی شدند.جو دانشکده بسیار امنیتی بوده و نیروهای حراست پس از هربار ورود و خروج دانشجویان، درخواست کارت دانشجویی می‌کردند و این امر باعث درگیری و توهین نیروهای حراست به دانشجویان شد.

تعدادی از دانشجویان نیز تعلیق و یا به کمیته انضباطی احضار شدند که آمار دقیقی از تعداد این دانشجویان در دست نیست و به تعدادی از دانشجویان به‌صورت شفاهی ابلاغ شده که ادامه‌ی امتحانات خود را باید در سایر دانشکده‌ها بگذرانند.

همچنین پس از ورود به دانشکده، دانشجویان با راه‌رو بدون میز و صندلی و هیتر مواجه شدند که پس از پیگیری دانشجویان، مسئولین حراست با بیان بهانه‌هایی از جمله خرابی وسایل گرمایشی و عدم دسترسی به نمایندگی، عدم توجه خود را نسبت به حقوق دانشجویان ابراز کردند. در طی مراجعه به رئیس دانشکده و بیان مشکلات ذکر شده، ایشان اظهار کردند که این امور در حوزه اختیارات من نبوده و دانشجویان باید از طریق تدوین نامه‌ای درخواست خود را به مسئولین مربوطه ارائه دهند.

دانشجویی که در ویدیو از ارائه کارت دانشجویی در محوطه دانشکده امتناع کرد را به دفتر حراست احضار کردند.

لازم به ذکر است علت رفتار و اقدام مسئولین حراست و دانشکده، تجمع اعتراضی روز گذشته در ارتباط با دانشجویان دستگیر شده و پرونده سازی‌های حراست بوده است.

دکمه بازگشت به بالا