اخباراهل سنتایران

بیانیه جامعه و مدرسین مخزن العلوم خاش در حمایت از مولانا عبدالمجید مرادزهی و مولانا االحمید

شبکه جهانی کلمه / جامعه و مدرسین مخزن العلوم خاش در واکنش به دستگیری مولانا عبدالمجید مرادزهی و «اظهارات سخیف» شریعتمداری علیه شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید بیانیه ای صادر کرد.

بیانیه مدیریت و جامعه مدرسین حوزه علمیه مخزن‌العلوم شهرستان خاش در واکنش به دستگیری مولانا عبدالمجید مرادزهی و «اظهارات سخیف» شریعتمداری علیه شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید

متن بیانیه به شرح زیر است:

متأسفانه خبر دستگیری مولانا عبدالمجید مرادزهی که از شخصیت‌های نخبه و محققین باسابقۀ اهل سنت بوده و از زبانی گویا و بیانی شیوا برخوردار است؛ موجبات نارضایتی و آزردگی خاطر اقشار مختلف جامعه را فراهم آورده است.

اینکه مأمورین در خیابان یکی از چهره‌های شاخص و مردمی را دستگیر می‌کنند، می‌تواند موجبات خشم مردم و تحریک احساسات جوانان را فراهم آورَد. توصیه ما به مسئولین استان آن است که ضمن عذرخواهی از جناب مولانا عبدالمجید، هرچه سریع‌تر نسبت به آزادی ایشان اقدام نمایند.

 شهادت جمع کثیری از نمازگزاران در جمعه‌های خونین زاهدان و خاش، خشم مردم استان و حتی سایر نقاط کشور را در پی داشته است و مولانا عبدالمجید و سایر علمای دلسوز منطقه با تلاش در زمینه شفاف‌سازی موضوع، تنها به دنبال مجازات آمران و عاملان این جنایات سنگین بوده‌اند.

امید است مسئولین بلندپایه کشوری در مقابل این حرکت‌های سلیقه‌ای و هتک حرمت علما که در استان‌های سنی‌نشین با آن مواجه هستیم را بگیرند و نگذارند افراد مغرض، بیش از این نمک بر زخم این مردم بپاشند.

در ضمن اظهارات سخیف، بی‌مورد و سراسر اتهامات ناروا و نسنجیدۀ آقای شریعتمداری علیه شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید حفظه‌الله را که در روزنامه کیهان منتشر شده، به شدت نکوهش، تکذیب و محکوم می‌نماییم.

مدیریت و جامعه مدرسین حوزه علمیه مخزن‌العلوم شهرستان خاش

دکمه بازگشت به بالا