اخبارحوادث

یک حقوق‌دان: مسمومیت سریالی دانش‌آموزان می‌تواند مصداق افساد فی‌الارض باشد!

شبکه کلمه / در حالی که دانش‌آموزان مسموم، با تپش قلب، استفراغ و احساس بی‌حسی در دست‌ها و پاها از مدارس به بیمارستان منتقل می‌شدند، والدین دانش‌آموزان دیگری در سطح کشور نگران‌تر و نگران‌تر می‌شدند.

این اتفاق،‌ روزها است که به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منعکس می شود. عده‌ای از همان ابتدا، عمدی بودن حوادث را محرز می دانستند، تا اینکه معاون وزیر بهداشت اذعان کرد: «افرادی دوست داشتند که تمامی مدارس، به خصوص مدارس دخترانه تعطیل شوند».

امروز تعدادی از دانش‌آموز در شهرستان پردیس دچار مسمومیت شدند.

هوشنگ پوربابایی وکیل و حقوقدان درباره مسمومیت سریالی دانش آموزان گفته است که این موضوع «می‌تواند مصداق ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی باشد. در این قانون آمده: هرکس به طور گسترده مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، جرایم علیه امنیت داخلی و پخش مواد سمی و میکروبی خطرناک گردد به گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور، ناامنی یا ورود خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد گردد. مفسد فی الارض محسوب می‌شود.»

از سویی دیگر بهرام عین اللهی وزیر ورزش درباره مسمومیت دانش آموزان اظهار کرد: مسمومیتی که ایجاد شد بسیار خفیف بود و عارضه ای برای کسی ایجاد نکرد و چند ساعت دچار علائم بی حالی و ضعف شده بودند.

به نوشته تسنیم، وی افزود: کمیته ویژه ای را برای تحقیق در این رابطه مامور کردیم و از بهترین اساتید سم شناسی کشور استفاده شد و مجموع تحقیقات نشان داد که نوعی سم خفیف باعث ایجاد مسمومیت شده است.

وی ادامه داد: اینکه این سم چطور تولید شده و عامدانه بوده یا خیر در حیطه وظایف وزارت بهداشت نیست.

دکمه بازگشت به بالا