اخبارحقوق بشر

افشاگری نرگس محمدی: از درون زندان به وجود شکنجه و تعرض شهادت می‌دهم!

به گزارش شبکه کلمه، نرگس محمدی، فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی در واکنش به ادعاهای وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی درباره وضعیت حقوق بشر در ایران، تاکید نمود مردم ایران شاهد گسترده‌ترین سیاست‌های سرکوبگرانه دولتی و نقض حقوق بشر هستند.

وی در نامه خود فاش ساخت که طی چند ماه گذشته بازداشت‌شدگانی را به بند زنان زندان اوین آورده اند که مورد تعرض جنسی فیزیکی و شکنجه فیزیکی قرار گرفته‌اند که ما شاهد آثار جسمی بر جای مانده بر تنشان بوده‌ایم.

متن نامه این فعال حقوق بشر به شرح زیر است:

ادعاهای حقوق بشری وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در شرایطی اعلام می شود که مردم ایران شاهد گسترده‌ترین سیاست‌های سرکوبگرانه دولتی و نقض حقوق بشر هستند. دروغ بودن ادعاهای امیر عبداللهیان واضح و آشکار است و نیازی به اقامه دلیل و ارائه مستندات نیست.

اعدام‌ها، شکنجه‌ها، بازداشت‌ها و صدور احکام سنگین زندان در مقابل چشمهای جهانیان رخ داده، اما حکومت حتی در مقر سازمان ملل بی پروا دروغ می‌گوید تا افکار عمومی جهان را فریب دهد.

اساس نظام بر سرکوب و دروغ و فریبکاری است که شرایط جامعه را سختی و فروپاشی کشانده است.

طی چند ماه گذشته بازداشت‌شدگانی را به بند زنان زندان اوین آورده اند که مورد تعرض جنسی فیزیکی و شکنجه فیزیکی قرار گرفته‌اند که ما شاهد آثار جسمی بر جای مانده بر تنشان بوده‌ایم.

دکمه بازگشت به بالا