اخباراهل سنت

انتقاد امام جمعه راسک نسبت به اتهام زنی خبرگزاری تسنیم علیه مولانا عبدالغفار نقشبندی

شبکه کلمه/ روز گذشته، مولانا فتحی محمد نقشبندی پدر حافظ عبدالغفار نقشبندی در خطبه های نماز جمعه راسک از جمهوری اسلامی برای انتشار اخبار کذب در رابطه با فرزندش انتقاد کرد.

بنا به نوشته، کمپین فعالین بلوچ مولانا فتحی محمد نقشبندی در رابطه با خبر منتشر شده توسط خبرگزاری “تنسیم” مبنی بر مشارکت مولانا عبدالغفار نقشبندی در ترور مولوی جنگی زهی و همکاری با سرویس های جاسوسی گفت: «آیا شخصی می پذیرد که حافظ عبدالغفار در ترور شهید مولانا جنگی زهی نقشی داشته است؟ همه می‌دانیم که قاتل مولوی جنگی زهی چه کسانی هستند؛ در توان مردم مستضعف و ضعیف نیست که خیلی از حقایق را به زبان بیاورند.»

وی در ادامه گفت: «خانواده شهید مولانا جنگی زهی در همان زمان به دستگاه قضایی و امنیتی محضری نامه نوشتند و اعلام کردند این مجموعه ای که بازداشت شده قاتل نیستند و هیچ نقشی در ترور نداشتند. به وقت ضرورت می‌توان بسیاری از مطالب را شفاف سازی کرد اما به دنبال افشاگری و تنویر افکار عمومی نیستیم.»

مولانا فتحی محمد افزود: «زمانی که خبر شهادت مولوی جنگی زهی به بنده رسید بسیار متاثر شدم، مولوی جنگی زهی از خویشاوندان و اساتید بنده بود؛ به کدام دلیل بدنبال ترور ایشان باشیم؟»

این روحانی بلوچ در ادامه گفت: «بعضی از مسئولین خودشان به این یقین و باور رسیدند که ما هیچ نقشی در ترور نداشته و مبرا هستیم. خود آیت الله سلیمانی نماینده رهبری در استان بود گفت اگر نقشبندی این قتل و جنایت را مرتکب شده منِ آیت الله سلیمانی مرتکب شدم و آگر من مرتکب شدم نقشبندی مرتکب شده‌ است.»

پدر مولانا عبدالغفار نقشبندی با اشاره به رفع اتهام مولانا عبدالغفار توسط دستگاه های قضایی ادامه داد: «دستگاه قضایی این موضوع را مورد برسی قرار داد نهایتا برائت نامه ای برای همه افرادی که بدون جرم بازداشت شده بودند صادر کرد.»

وی در پایان با خطاب قرار دادن خبرگزاری “تنسیم” و دیگر نهادهای جمهوری اسلامی گفت: «حافظ عبدالغفار چه ارتباطی با معاندین نظام و جاسوسان داشته؟ بسیار جای تاسف برای این نوع افراد و دستگاه ها است که هر گاه مشکلی را خودشان بوجود می آورند به گردن سرویس های جاسوسی و بیگانگان بیندازند. این نوع رفتار پر و بال دادن به سرویس های جاسوسی میباشد.»

لازم به ذکر است، خبرگزاری تنسیم در تاریخ ۱۰ اسفند، با انتشار خبری ادعا کرده بود مولانا عبدالغفار نقشبندی پس از صدور حکم دستگیری و از بیم افشا شدن ارتباطش با سرویس‌های جاسوسی، پس از مدتی زندگی مخفیانه، به یکی از کشورهای همسایه منتقل شده و وی در ترور مولوی مصطفی جنگی زهی نیز نقش داشته است.

دکمه بازگشت به بالا