اخباراهل سنت

ادامه واکنش‌ها به جو امنیتی در زاهدان

شبکه کلمه/ در ادامه واکنش ها به جوی امنیتی در زاهدان، مدیر و مدرسین حوزه علمیه اشاعةالتوحید زاهدان، جامعه مدرسین و طلاب حوزه علمیه دارالعلوم حَقّانیه ایرانشهر، علمای اهل‌سنت شهرستان بزمان، مدرسین حوزه علمیه دارالعلوم امام ابوحنیفه عظیم‌آباد سیستان، جامعه علما و عموم مردم شهرستان مهرستان، با انتشار بیانیه‌های جداگانه با انتقاد از جوی امنیتی در زاهدان خواهان شنیده شدن صدای ملت شده توسط مسئولین شدند.

پیش از این نیز مولانا محمدگل، مدیر حوزه علمیه مخزن‌العلوم خاش، جامعهٔ مدرسین و طلاب عین‌العلوم گُشت سراوان و مدرسین حوزه علمیه انوارالحرمین پشامگ شهرستان سرباز نسبت به اتفاقات اخیر در زاهدان واکنش نشان داده بودند.

علمای و مدیران مدارس بلوچستان با بیان اینکه شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید خط قرمز اهل سنت است خواهان پایان دادن فشار ها بر مولانا و آزادی علمای در بند شدند.
لازم به ذکر است که زاهدان، پس قتل مهسا امینی و حادثه جمعه خونین مصلای شهدای این شهر، هر هفته پس از برگزاری نمازجمعه شاهد اعتراض‌های مردم این شهر به سرکوب‌ها و تبعیض‌ها در بلوچستان است.

همچنین فراخوان های از طرف جوانان بقیه شهر های سیستان و بلوچستان برای اعتراض سراسری پس نماز جمعه‌ی این هفته منشر شده است در این فراخوان ها آمده است ” در این هفته برای همراهی با معترضان قهرمان زاهدان و انتقام خون شهدای جمعه خونین زاهدان و خاش به خیابان خواهیم آمد”

دکمه بازگشت به بالا