اخباراهل سنتسیاسی

مولانا عبدالحمید: باید حقوق بشر و حقوق همه مردم ایران از جمله زنان رعایت بشود

شبکه کلمه|مولانا عبدالحمید یکی از رهبران اهل سنت ایران ، در سخنرانی روز گذشته خود با تاکید بر پیگیری حقوق آسیب دیدگان جمعه خونین گفت : باید حقوق بشر و حقوق همه مردم ایران از جمله زنان رعایت بشود

مولانا عبدالحمید در سخنان نماز جمعه زاهدان با اشاره بر پیگیری و مطالبه حقوق آسیب دیدگان جمعه خونین به رعایت حقوق بشر و حقوق مردم ایران و حقوق زنان در چارچوب قوانین بین الملی تاکید کرد.

ایشان گفت زنان و جوانان توانایی های بسیاری دارند که باید مورد توجه قرار بگیرند و نیاز به تحصیل علم و شغل و کار دارند چه بسا زنان بسیاری هستند که دوش به دوش مردان کار می کنند و برخی سرپرست خانواده های خود هستند که باید حقوق برابری با مردان داشته باشند.

مولانا عبدالحمید در بخشی از سخنانش به مشکلات هویتی شهروندان بلوچ و نداشتن شناسنامه آنان اشاره کرد و گفت این مردم همه ایرانی هستند و ابا و اجدادشون در این سرزمین زندگی کردند و برای این خاک جنگیدند.

ایشان در پایان به وضعیت و مشکلات مردم سیستان و بحران کمبود آب این منطقه اشاره کرد و از حکومت طالبان خواست که موضوع حق آبه سیستان را در نظر بگیرند.

مردم زاهدان و دیگر شهرهای بلوچستان ، روز گذشته و با وجود جو امنیتی ، پس از اقامه نماز جمعه ، مانند هفته های گذشته با حضور در خیابان های اطراف محل برگزاری نماز جمعه ، راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند و شعارهایی علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای سر دادند.

دکمه بازگشت به بالا