اخبارایرانحقوق بشر

متهم به افساد فی الارض؛ جان بهمن بهمنی در خطر است

شبکه جهانی کلمه / بنابر گزارش کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان، بهمن بهمنی، از بازداشت‌شدگان شهر ایذه است که روز شش آذر ماه در اهواز بازداشت شده، بخاطر اتهام به افساد فی الارض از سوی دستگاه قضایی رژیم ولایت، جانش در خطر است.

پس از تجمعات انقلابی بیست و پنجم آبان ماه، ماموران در سه نوبت به منزل پدری او در ایذه مراجعه کردند تا وی را بازداشت کنند که هر بار به دلیل عدم حضور او در منزل موفق به اینکار نشدند، مزدوران سپس برادر بهمن، مصطفی بهمنی را بازداشت کرده و مدتی در بازداشت نگه داشتند. دختر دایی او نیز مدتی را در بازداشت گذراند.

بهمن بهمنی، دقایقی پس از نیمه شب بیست و هفتم آذر ماه، توسط مزدوران به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش منابع نزدیک، او با چشمان بسته در حالی که سر و صورتش خونی بوده و قادر به راه رفتن نبوده به بیمارستان منتقل شده است.

بهمن بهمنی، یکی از افرادی است که به اتهام کشتن کیان پیرفلک دستگیر شده و گفته می‎شود که به “افساد فی الارض” متهم شده است. او طی مدت بازداشت بارها از زندان به اداره تروریستی اطلاعات منتقل شده تا تحت فشار و شکنجه مسئولیت کشتن کیان را برعهده بگیرد.

او یکی از یازده زندانی‎ است که از روز دوم اسفند ماه در اعتراض به ادامه بلاتکلیفی‎ خود در زندان شیبان اهواز دست به اعتصاب غذا زده است.

دکمه بازگشت به بالا