اخبارایران

نیویورک تایمز درگیری ایران و آمریکا در سوریه را بی‌سابقه دانست

نیویورک تایمز درگیری و تنش نیمه شب گذشته میان ایران و آمریکا در سوریه را در ۳سال اخیر بی‌سابقه دانسته است

به دنبال حمله پهپادی به نیروهای آمریکایی در سوریه، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده روز جمعه چهارم فرودین گفت که آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست، اما برای محافظت از پرسنل خود به هراقدامی، با قدرت پاسخ خواهد داد.

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، روز گذشته اعلام کرد در حمله یک پهپاد «با سرمنشاء ایرانی» به مواضع نظامیان آمریکا در سوریه که به کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی و مجروح شدن پنج نیرو و یک پیمانکار دیگر منجر شد، مواضع نیروهای وابسته به سپاه پاسداران در سوریه هدف حملات هوایی قرار گرفت.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، در این زمینه روز گذشته گفته بود: «به دستور رئیس جمهور بایدن، به نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده اجازه دادم تا امشب در شرق سوریه حملات هوایی دقیقی را علیه تأسیسات مورد استفاده گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام دهند.»

در همین زمینه گروه ناظر حقوق بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است، گزارش داده است که در حملات آمریکا، دستکم ۱۴ شبه‌نظامی مورد حمایت ایران کشته شده‌اند.

در پی حمله تلافی‌جویانه آمریکا علیه مواضع گروه‌های نزدیک به ایران، تنش در سوریه میان گروه‌های نزدیک به ایران و نیروهای آمریکایی شدت گرفته است.

دکمه بازگشت به بالا