مقاله

روز جهانی قدس؛ باور دینی یا شوی نمایشی رژیم ولایت فقیه؟!

عیسی طاهری

قدس یا مسجد الاقصی از مهم‏ترین باورهای دینی و دومین عبادت‌گاه مسلمانان به شمار می‌رود، و دیدگاه شیعه با مسلمانان در این مورد متفاوت است.

نگاهی گذرا به کتاب‎‌های مرجع شیعه، این پرسش را پاسخ می‌دهد، که آیا شیعه مانند سایر مسلمانان به مسجد الاقصی باور دارد یا نگاه شیعه در مورد مسجد الاقصی دومین قبله مسلمانان، با سایرین مخالف است و نظر دیگری دارد. ناگفته نماند شیعه، مسجد دیگری که هیچ فضیلتی برای آن در قرآن و احادیث پیامبر صلی الله علیه و سلم ذکر نشده بر مسجد الاقصی برتری می‌دهد.

تفسیرهای کهن شیعه؛ تفسیر عیاشی، تفسیر صافی، تفسير نورالثقلين، تفسیر معین، تفسیر برهان، تفسیر بیان السعاده و کتاب‌های روایی معتبر مانند؛ کافی، بحارالانوار، منتهی الامال، کامل الزیارات، علل الشرائع، وسائل الشیعه و ده‎ها منبع تفسیری و روایی دیگر شیعه، منکر وجود مسجد الاقصی در روی زمین هستند و باور شیعه بر این است که مسجد الاقصی در یکی از آسمان‎های هفت‌گانه قرار دارد.

در روایت‌های جعلی و دروغینی که شیعه به محمد باقر و جعفر صادق رحمهما الله نسبت داده، روایت کرده‌اند: محمد باقر در کنار کعبه نشسته بود، یک نگاهی به آسمان و یک نگاهی به کعبه انداخت و بخشی از آیه اول سورا اسرا را سه مرتبه خواند و به شخصی که از اهل عراق آنجا بود، گفت: اهل عراق ( اهل‎سنت ) در مورد این آیه چه می‌گویند، او گفت: پیامبر از مسجد الحرام به مسجد الاقصی در قدس برده شده، امام گفت: خیر! این‎گونه نیست. امام از کعبه به آسمان اشاره کرد، گفت از اینجا به آنجا.

در روایت دیگری آمده که امام می‌گوید، چه نیاز به سفر به مسجد الاقصی را داری، هزینه سفرت را همینجا در کوفه مصرف کن و در ادامه گفت: مسجد کوفه بر مسجد الاقصی برتری دارد. روایت‌های بی‌شماری در این‌باره در کتاب‌های شیعه وجود دارد.

به هر حال شیعه به مسجد الاقصی و آزادسازی قدس هیچ باوری ندارد و از شوی نمایشی روز جهانی قدس، جز فتنه‌افروزی در کشورهای اسلامی هیچ هدف دیگری را دنبال نمی‎‌کند. نمونه آن را می‌‎توان در ايجاد فتنه و آشوب در حج سال ۱۴۰۹ قمری به سرکردگی خمینی و رژیم ولایت فقیه در حرم امن الهی مشاهده کرد، به تظاهرات و شعارهای منافقانه هنجارشکن با عنوان آزادی قدس و تفرقه‌‎انگیز میان صف‌‎های مسلمانان، به آتش کشیدن خودروهای پلیس عربستان، کشته و زخمی شماری در این جنایت، حمل مواد منفجره تی‌ان‌تی (T.N.T) و سلاح‎های سرد و گرم دیگری اشاره کرد.

رژیم ولایت فقیه که خواهان آزادسازی قدس و مسجدالاقصی است و از سوی خود را قلدر منطقه و خاورمیانه معرفی می‎کند چرا طی این ۴۴ سال جز شعار و فتنه‌افروزی میان مسلمانان، هیچ اقدامی برای جنگ با اسرائیل و آزادسازی مسجدالاقصی انجام نداده است؟!

مگر رژیم ولایت فقیه با سطل آب نمی‏خواست اسرائیل را از روی زمین محو کند؟

همه برنامه‏‌های رژیم تکفیری ولایت فقیه از تقریب مذاهب، وحدت با اهل‌‏سنت، روز جهانی قدس و سایر برنامه‌هایی که با نام اسلام گره خورده‌اند، جز نابودی اسلام واقعی و فتنه‌‏افروزی میان مسلمانان و صادرات تشیع تکفیری هدف دیگری ندارد.

✍️ عیسی طاهری

دکمه بازگشت به بالا