اخباراهل سنت

بیانیه علمای شهرستان‌های سرباز و راسک در حمایت از مواضع مولانا عبدالحمید

شبکه کلمه| علمای شهرستان‌های سرباز و راسک، امروز سه‌شنبه (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲) با صدور بیانیه‌ای مشترک از «موضع‌گیری‌های حکیمانه مولانا عبدالحمید» اعلام حمایت کردند.

این بیانیه با تاکید بر لزوم «آزادی علمای اهل‌سنت و بازداشتی‌های حوادث جمعه خونین زاهدان»، «بازداشت و مجازات آمران و عاملان فجایع جمعه‌های خونین زاهدان و خاش» تاکید کردند.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

بدینوسیله علما و ائمه جمعه شهرستان‌های سرباز و راسک مؤرخه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ با حضور در دفتر شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در دارالعلوم زاهدان، حمایت خویش را از مواضع حکیمانه و پدرانه شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید اعلام می‌دارند و بر نکات ذیل تأکید می‌نمایند:

۱ـ بازداشت علمای اهل‌سنت، مخصوصا اساتید دارالعلوم زاهدان، در راستای اِعمال فشار بر حضرت شیخ‌الاسلام است و نتیجه‌ای جز تعمیق فاصله‌ها و بدبینی‌ها بین مردم و حکومت ندارد. ما علمای سرباز و راسک ضمن محکوم نمودن بازداشت‌های توهین‌آمیز، خودسرانه و خیابانی علمای اهل‌سنت، حمایت خود را از مواضع حکیمانه حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید اعلام می‌داریم.

۲ـ از مسئولان استانی و کشوری می‌‌خواهیم همۀ علما و جوانانی را که در پی حوادث جمعه خونین زاهدان بازداشت شده‌اند آزاد نمایند و آمران و عاملان فجایع جمعه‌های خونین زاهدان و خاش را بازداشت و مجازات و عدالت اسلامی را اجرا کنند. آزادی فوری مولانا فضل‌الرحمن کوهی خواسته همه مردم اهل سنت و آزادگان ایرانی است و لازم است حاکمیت به این مطالبه توجه جدی نماید.

۳ـ علمای شهرستان‌های سرباز و راسک مانند دیگر علمای اهل‌سنت از حاکمیت می‌خواهند در پاسخ به مطالبات مردمی به راه‌های مسالمت‌آمیز روی بیاورد و از برخورد خشن و سرکوب بپرهیزد.

و السلام علیکم و رحمةالله و برکاته

دکمه بازگشت به بالا