اخباراهل سنت

بیانیه علمای اهل‌سنت منطقه سیستان در حمایت از مواضع مولانا عبدالحمید

شبکه کلمه| جمعی از علمای شاخص اهل‌سنت منطقۀ سیستان و شهرستان نهبندان، امروز پنجشنبه (۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲) با حضور در دفتر مولانا عبدالحمید و دیدار با ایشان، از «مواضع» مولانا عبدالحمید اعلام حمایت کردند.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

قال رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم: «أنصر أخاك ظالما أو مظلوما»

علمای شاخص منطقه سیستان از شهرستان‌های مختلف این خطه جهت تجدید میثاق با حضرت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید- حفظه‌الله و رعاه- و محکومیت بازداشت‌های سریالی اساتید دارالعلوم زاهدان، مؤرخ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در دفتر پدر دلسوز ایران و ایرانیان حضور یافته و موارد ذیل را اعلام می‌دارند:

۱- مواضع مشفقانه و خیرخواهانه حضرت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید درخصوص مسائل جاری کشور و راهکارهای عادلانۀ ایشان مورد تایید و تاکید همۀ ما می‌باشد. جا دارد مسئولین با تعمق و تأمل به بیانات و مواضع دلسوزانۀ ایشان توجه کنند.

 ۲- اقدامات خودسرانه و فشارهای اخیر بر اهل‌سنت، به‌ویژه بازداشت علما و اساتید دارالعلوم زاهدان را شدیدا محکوم می‌کنیم و معتقدیم این نوع اقدامات بی‌تدبیرانه راه‌حل هیچ مشکلی نیستند و شایسته است حاکمیت به این مسئله نگاهی درست و عاقلانه داشته باشد و در اسرع وقت، تمام علمای اهل‌سنت بازداشت‌شده در سراسر کشور را آزاد کنند.

۳- علمای سیستان بار دیگر بر اجرای عدالت درخصوص حوادث خون‌بار جمعه‌های خونین زاهدان و خاش و مجازات آمران و عاملان شهادت و زخمی‌شدن صدها انسان‌ بی‌گناه تأکید می‌کنند؛ آمران و عاملانی که امنیت منطقه و استان را خدشه‌دار کرده‌اند و تخم نفرت را در دل‌ها کاشته‌اند.

والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته

دکمه بازگشت به بالا