اخباراهل سنت

علمای شهرستان فنوج بازداشت علمای اهل‌سنت را محکوم کردند

شبکه کلمه| علما و ائمه جمعه شهرستان فنوج، امروز شنبه (۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲)، با شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در زاهدان دیدار و حمایت خودشان را از مواضع و دیدگاه‌های ایشان اعلام کردند.

برپایه نوشته سنی آنلاین، ائمه جمعه و علمای شهرستان فنوج در این جلسه با قرائت بیانیه‌ای ضمن حمایت از سخنان و موضع‌گیری‌های مولانا عبدالحمید، هرگونه اتهام «دوقطبی‌سازی و ناامن کردن منطقه» علیه علمای اهل‌سنت مردود دانسته و از عاملان کشتار مردم بی‌گناه به‌عنوان «مخلان واقعی امنیت و مسببان اصلی دوقطبی‌سازی» یاد کردند.

علمای فنوج همچنین بازداشت‌ علما و اساتید دارالعلوم زاهدان را محکوم کردند و نسبت به تبعات این قبیل اقدامات هشدار دادند.

در بیانیۀ مذکور بر لزوم «اجرای عدالت در حق عاملان و آمران جمعه‌های خونین زاهدان و خاش» نیز تاکید شده است.

علمای شهرستان فنوج همچنین از طرف مردم و جوانان این شهرستان از مولانا عبدالحمید به‌خاطر دفاع از مردم در حادثه اخیر فنوج که منجر به جان‌باختن یک جوان و زخمی‌شدن چند تن دیگر شده بود، تشکر کردند.

مولانا عبدالحمید نیز در این دیدار طی سخنانی، مسئولان را به توجه به حقوق ملت ایران توصیه کرد و گفت: معتقدیم حق مردم ایران ضایع شده است؛ ملت ایران نباید باوجود سرمایه‌ها و امکاناتی که دارد فقیر باشد. «آزادی» نیز حق مردم ایران است. ملت ایران باید در دنیا عزت داشته باشند. توجه مسئولان باید به داخل کشور باشد و داخل را بسازند. هر دولت و نظامی که باشد باید روی ملت خودش تمرکز کند. شرافت، عزت و کرامت مردم و حقوق زنان و مردان ایرانی باید مورد توجه قرار گیرد.

دکمه بازگشت به بالا