اخبارحقوق بشر

تداوم بازداشت و بی‌خبری از راحله نارویی

شبکه کلمه| وبسایت ” حال وش” که اخبار بلوچستان را پوشش می دهد گزارش داد که راحله نارویی، زن ۳۲ ساله بلوچ و همسر مجید دیارگر زندانی بلوچ که به طرز مشکوک مسموم و در سایه عدم رسیدگی پزشکی در هشتم اردیبهشت در زندان گنبد، جان خود را از دست داد، همچنان در بازداشت و بی‌خبری به سر می‌برد.

راحله نارویی پس از اطلاع از مرگ همسرش در زندان گنبد کاووس به همراه برادر خود در تاریخ نهم اردیبهشت به اداره آگاهی این شهر جهت پیگیری موضوع مراجعه کرده که توسط ماموران بازداشت و برادر وی بعد از ۲۴ ساعت آزاد شده است.

براساس این گزارش، ساعت شش بعدازظهر روز هشتم اردیبهشت ماه، هشت زندانی در زندان گنبد کاووس به طرز مشکوک دچار مسمومیت شده و پس از اطلاع به افسر نگهبانی توسط سایر زندانیان، مسئولان زندان با تاخیر زیاد و‌ پس از گذشت سه ساعت حوالی ساعت ۹ شب به واحد بهداری زندان منتقل و از آنجا نیز با تاخیر طولانی به صورت تحت الحفظ به بیمارستان خارج از زندان اعزام شده اند که در بیمارستان نیز به موقع تحت مراقبت و درمان قرار نگرفته و دو تن از این زندانیان که بلوچ بوده اند جان خود را از دست داده اند.

هویت این دو زندانی ‌مجید دیارگر (صفرزائی)، فرزند حمید متاهل دارای سه فرزند دو پسر و یک دختر، ساکن آزادشهر روستای ازدارتپه واقع در استان گلستان، و «محمود ثابت زاده (شاهوزهی) فرزند نوراحمد ساکن روستای سارلی سفلی گنبد احراز شده است.

به گفته‌ نزدیکان خانم نارویی بازداشت وی با هدف سرپوش گذاشتن به مرگ مشکوک همسرش مجید دیارگر از سوی مسئولین زندان گنبد و فرار از بار مسئولیت مسمومیت و مرگ زندانیان که با هماهنگی اداره آگاهی این شهرستان در حال اجراست،صورت گرفته تا به جای شفاف سازی و پاسخگویی به دنبال عوض کردن جای شاکی و متشاکی هستند.

گفتنی است که پیشتر رئیس زندان گنبد کاووس آقای سرگلزائی با مجید دیارگر (زندانی جان باخته) مشاجره و درگیری لفظی داشته که این زندانی را تهدید و در مقابل دیگر زندانیان مورد ضرب و شتم قرار داده است.

دکمه بازگشت به بالا