اخبارحقوق بشر

درخواست خانواده مهندس حشمت‌الله طبرزدی برای پیگیری وضعیت این زندانی توسط نهادهای حقوق بشری

خانواده مهندس حشمت‌الله طبرزدی با انتشار نامه‌ای سرگشاده، خواهان پیگیری وضعیت او شدند و نسبت به وضعیت وی ابراز نگرانی کردند.

متن کامل نامه بدین قرار است:

بیش از هفت ماه از بازداشت وحشیانه حشمت‌الله طبرزدی می‌گذرد. او به شکل غیرقانونی تحت عنوان بازداشت موقت در زندان مرکزی اصفهان تبعید هستند.

چهاردهم اردیبهشت برای چندمین بار  مهندس طبرزدی را با خشونت و همراه پابند، دستبند و چشمبند به بازپرسی اصفهان منتقل کردند. این بار با بهانه تفهیم این اتهامات: تبلیغ علیه نظام، توهین به خامنه‌ای، همکاری با دول خارجی متخاصم علیه جمهوری اسلامی، محاربه، افساد فی الارض، اغوا و تحریک مردم برای جنگ و کشتار یکدیگر، تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور!

این اتهامات واهی، در بازپرسی ۱۴۲ اصفهان به نیابت از دادسرای اوین تهران، متوجه وی شده است.

با توجه به اینکه برای آقای طبرزدی وکیل نپذیرفتن، وی اعلام کرده “اگر قرار است اتهامات منجر به حکم اعدام شود “من اعلام می‌کنم وارد بازی جمهوری اسلامی نمی‌شوم و آماده هستم اعدام شوم”.

اولین دادگاه آقای طبرزدی بعد از هشت ماه بازداشت غیرقانونی، بیست و چهارم اردیبهشت ماه است که وی اعلام  کرد؛ با توجه به اینکه دادگاه رو غیرقانونی و روند دادرسی، فاقد هیات منصفه است، همچنین از جانب من وکیل پذیرفته نشده در این دادگاه شرکت نمی‌کنم.

ما از نهادهای حقوق بشری بین‌المللی تقاضا داریم، نسبت به وضعیت زندانیان سیاسی در ایران توجه بیشتری فرمایند و از همه ظرفیتهای خود برای آزادی آنان استفاده کنند.

بدیهی است، مماشات مجامع ببین‌المللی و نهادهای حقوق بشری موجب تشویق جمهوری اسلامی در نقض حقوق بشر می‌شود، امری که هربار تبعات زجرآوری را به مبارزان و خانواده آنها تحمیل کرده است.

دکمه بازگشت به بالا