اخباراهل سنت

افشاگری؛ پیشنهاد ترور مولاناعبدالحمید و مخالفین نظام در ازای آزادی!

شبکه کلمه | به گزارش شبکه کلمه، محمد کریم بارکزایی اکسون در یک فایلی صوتی که پیش از اعدام ضبط کرده، فاش ساخت که ماموران امنیتی به او گفته‌اند در ازای ترور مولانا عبد‌الحمید و برخی مخالفان نظام، او و هم‌بندی‌هایش را آزاد می‌کنند.

این رد شجاعانه وی در حالیست که، «محمدکریم بارکزایی اکسون» سحرگاه روز گذشته به همراه محمد براهویی انجمنی و ادریس بیلرانی در زندان زاهدان بدون اطلاع خانواده های شان اعدام شدند.

وی در این فایل صوتی گفته: به ما پیشنهاد دادن که در صورت ترور مولانا عبدالحمید اسماعیل‌زهی رهبر اهل سنت ایران و همچنین غلام بهرامزهی معروف به حاج حافظ و فرماندهان طالبان در افغانستان و چندین نفر دیگر در پاکستان(مخالفین نظام) آزادمان کنند که بنده این پیشنهاد ماموران اطلاعات را رد کردم.

گفتنی است که پیشترروز دوشنبه ۲۹ خرداد، منابع آگاه خبر دادند انتظامات مسجد مكى زاهدان فردی را که از طرف اطلاعات سپاه پاسداران ماموریت داشته تا در پوشش طلبه علوم دینی مولوی عبدالحمید را به وسیله سم ترور کند، شناسایی و بازداشت کرده است.

در پی انتشار این گزارش، دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان با صدور بیانیه‌ای بازداشت «یک فرد مشکوک» در مسجد مکی را تایید کرد و نوشت: «فرد مظنون که ظاهرا با برخی نهادها وابستگی دارد، اظهارات و اعترافات مختلفی کرده که در دست تحقیق و بررسی است.»

مولانا عبدالحمید از ابتدای خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی یکی از حامیان این خیزش در درون ایران بوده است. او هر هفته در نماز جمعه زاهدان علیه جمهوری اسلامی سخنرانی کرده و کشتار معترضان به ویژه کشتار شهروندان در زاهدان را محکوم کرده است.

دکمه بازگشت به بالا