ایران

ارتش اسرائیل «پنج عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را در سوریه کشت

ساعتی پس از انتشار خبر حمله ارتش اسرائیل به مواضع نیروی قدس سپاه پاسداران در خاک سوریه، یک سازمان حقوق بشری از مرگ «پنج عضو» این سپاه در کنار دو شبه‌نظامی تحت حمایت ایران خبر داد.

ارتش اسرائیل اعلام کرده بامداد چهارشنبه، ۲۸ آبان، به مواضع نیروی قدس و نیروهای مسلح سوریه در داخل خاک سوریه حمله کرده است.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که به دنبال کشف مواد منفجره در منطقه حائل مرزی با سوریه برای هدف قرار دادن نیروهای اسرائیلی، دست به این حملات هوایی زده است.

در این بیانیه تصریح شده بود که هواپیماهای ارتش اسرائیل در این حملات به انبارها، ایستگاه‌های فرماندهی و مجتمع‌های نظامی و سامانه‌های موشک‌های زمین به هوا صدمه وارد کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه، سانا نیز روز چهارشنبه به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد که در حمله هوایی اسرائیل سه نیروی نظامی این کشور کشته شدند. این مقام نظامی همچنین گفته بود که یک نیروی نظامی در این حملات زخمی شده است.

حال سازمان ناظر حقوق بشر سوریه،‌ مستقر در لندن، اعلام کرده است که حمله هوایی اسرائیل به خاک سوریه ده کشته بر جای گذاشته است.

بر اساس این گزارش، در میان ده کشته، سه سرباز نیروی هوایی سوریه هستند و همین طور پنج جنگجوی «احتمالا ایرانی و عضو سپاه قدس و دو شبه‌نظامی تحت حمایت ایران».

دکمه بازگشت به بالا