ایران

سفر قالیباف به مسکو؛ تبلیغاتی که به ضد خود تبدیل شد

اولین سفر خارجی قالیباف در مقام رییس مجلس، با جنجال و حواشی همراه شد. او در میان سیلی از انتقاد و شماتت و ریشخند به ویژه علیه مشاورانش، یکشنبه همراه هیاتی پارلمانی عازم مسکو شد.

خبر دیدار قالیباف با پوتین، صبح شنبه ۱۸ بهمن به سرعت رسانه‌ای شد و با تبلیغ برای او به عنوان “فرد معتمد رهبری” همراه بود. حامیان قالیباف حتی توییت‌های مربوط به این سفر را با هشتگ معتمد نظام همرسانی کردند. عصر این روز اما اعلام شد که دیدار، به دلیل پروتکل‌های ویژه کرملین در دوران کرونا ملغی شده و پیام را یک نماینده به پوتین تحویل می‌دهد.

رسانه‌های رسمی اصولگرایان اعلام زودهنگام این دیدار از سوی نزدیکان فکری قالیباف را “اشتباه راهبردی” رییس مجلس خوانده‌اند و در شبکه‌های اجتماعی نیز موجی از تمسخر قالیباف به راه افتاده است.

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب هم در توئیتی نوشت: «قصد تحقیر ندارم فقط به دو اشکال قالیباف اشاره می کنم. ۱- بجای این که زندگی و فعالیت عادی خود را انجام دهد همه کارهایش معطوف به انتخابات است. لذا کارهایش همیشه مصنوعی و خراب می‌شود. ۲- مشاورانش از خودش خیلی ضعیفترند. مشاور محترم، لطفا آقای رییس‌ را از این توییت بی‌خبر نگذار.»

محتوای پیام کتبی خامنه‌‌ای به پوتین فاش نشده است.

در این میان، کاربران شبکه‌های اجتماعی، بیش از آن که تبلیغات قالیباف و حامیانش را به چالش بکشند، اصل نامه را مورد توجه قرار داده و مسئله را بی‌اعتنایی پوتین به این پیام دانسته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا