ایران

اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری معدن مس سونگون

امروز کارگران شرکت‌های پیمانکاری معدن مس سونگون، دست به اعتصاب زدند. این کارگران در محوطه این مجتمع تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران شرکت‌های پیمانکاری معدن مس سونگون نسبت به سطح پایین دستمزدها اعتراض دارند. آنها از وضعیت نامناسب کاری و معیشتی خود معترض بوده و خواهان افزایش دستمزدها و حقوق‌هایشان هستند.

این کارگران بیش ۵۰۰ نفر می‌باشند. آنها از نیروهای شرکت‌های پیمانکاری آجین، ندا، مبین، نوآوران و زحل هستند که سابقه کاری ۱۵ تا ۲۰ سال دارند.

کارگران معدن مس سونگون با قراردادهای ۳ ماهه مشغول کار می‌باشند. اما با وجود شرایط بسیار سخت کار و ساعات طولانی در معدن، از دریافتی ناچیزی برخوردار می‌باشند. این کارگران بین ۵ میلیون تا ۷ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

کارگران معادن مس و زغال سنگ در کرمان از شرایط سخت کاری و معیشتی خود معترض هستند. در همین رابطه کارگران شرکتی معادن زغال سنگ پابدانا و زرند در این استان، چندین روز است تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند.

روز دوشنبه ۱۲ مهرماه، کارگران شرکتی معادن زغال سنگ پابدانا و زرند، از حضور در محل کار خود امتناع کردند. این اقدام در ادامه چندین روز تجمع اعتراضی آنها می‌باشد.

دکمه بازگشت به بالا