ایران

تجمع اعتراضی معلمان بازنشسته سال ۹۹ جلوی سازمان برنامه بودجه

روز سه‌شنبه ۱۸ آبان‌ماه ۱۴۰۰، معلمان بازنشسته سال ۹۹، دست به تجمع زدند. آنها در اعتراض به پرداخت نشدن “پاداش پایان خدمت” و “وضعیت بد معیشتی” در مقابل سازمان برنامه و بودجه گردهم آمدند.

این معلمان بازنشسته از شهرهای مختلف برای شرکت در این تجمع به تهران آمده بودند. آنها شب گذشته با برپایی چادر در برابر این سازمان، برای شرکت در این گردهمایی، شب را در خیابان سپری کردند.

نماینده معلمان بازنشسته در این تجمع طی سخنان کوتاهی، میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه را خطاب قرار داد. او گفت: «پاداش ما را همین الان پرداخت کنید. کسری پاداش در ذائقه معلمان، همواره باقی خواهد ماند».

معلمان بازنشسته سال ۹۹ خطاب به مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت رئیسی شعار می‌دادند. آنها می‌گفتند: «میرکاظمی حیا کن، میرکاظمی حیا کن».

معلمان بازنشسته همچنین شعار می‌دادند: «نه تسلیم، نه سازش، پاداش بدون خواهش»، «پاداش بازنشسته، پرداخت باید گردد».

در پلاکاردهای معلمان بازنشسته سال ۹۹، نوشته شده بود: «پاداش حق قانونی ماست، چرا پرداخت نمی‌کنید». «یک ساله که می‌دویم فقط دروغ شنیدیم».

معلمان خطاب به نیروهای انتظامی که از سوی حکومت برای متفرق کردن آنها فرستاده شده بودند. شعار می‌دادند: «نیروی انتظامی به‌هوش باش، معلمیم نه اوباش»

گفتنی است تجمع بزرگ معلمان و بازنشستگان فرهنگی در ۲۲ مهرماه در بیش از ۴۰ شهر ایران برگزار شد. آنها در حمایت از معلمان بازنشسته سال ۹۹اعلام کردند: همچنین ما در اینجا گرد‌هم آمده‌ایم تا از حقوق بازنشستگان دفاع کنیم. ما خواستار اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری هستیم. مـا تاکید می‌کنیم همسان‌سازی بازنشستگان باید به صورت کامل اجرا گردد و بدهکاری دولت به آنان پرداخت شود.

ما درحالی بر حق قانونی بازنشستگان تاکید می‌کنیم که متاسفانه با توجه به نرخ روزافزون تورم و کاهش ارزش پول، بازنشستگان سال ۹۹ هنوز پاداش پایان‌خدمت خود را دریافت نکرده‌اند.»

دکمه بازگشت به بالا