اخبارتازه‌های سیاسی

استاندار پایتخت: تهرانی‌ها برای تامین امنیت، خودشان هزینه پرداخت کنند

استاندار تهران طی گفتگویی تلوزیونی اظهار داشت: در کمیسیون مقابله با سرقت، مقرر شد که استقرار نگهبان محله در تهران اجرایی شود. و هر چندهزار واحد مسکونی می‌توانند با استخدام نگهبان، امنیت محله را بیشتر کنند.

او در مورد جنبه مالی این موضوع نیز توضیح داد: هزینه آن برای هر خانواده ماهانه۲۰ هزارتومان میشود.

پیش ازین جلیل موقوفه‌ای٬ رییس پلیس پیشگیری پایتخت به شهروندان توصیه کرده بود که اگر دچار سرقت شدید، مقاومت نکنید.

با توجه به این‏که در ایران، در طول چند سال اخیر، میزان تورم اقتصادی به شدت افزایش یافته و نرخ بیکاری به نحو نگران‌کننده‌ای بالا‌ رفته و گرانی کالا‌ها و خدمات به ‌یکی از بزرگترین مشکلات افراد و خانواده‌ها تبدیل شده است، بر این اساس فقر به عنوان یکی از مسائل اجتماعی، در وقوع انحرافات و افزایش میزان آن به ویژه در زمینه جرائم زنان، اعتیاد و سرقت شدیدا تأثیر گذار است.

بررسی‌های پژوهشگران دانشگاه علوم انتظامی امین در بازه زمانی ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۴ نشان داد که متغیرهای اقتصادی مانند نرخ تورم، نرخ بیکاری و نرخ رشد اقتصادی با وقوع سرقت، مرتبط هستند و ریشه سرقت در ایران اقتصادی است.

پیش ازین روزنامه محافظه کار “جمهوری اسلامی” از “افزایش سرقت های مسلحانه” و”حمله به خانه‌های مردم” به دلیل مشکلات ناشی از فقر و مسائل معیشتی در ایران خبر داده است.

این روزنامه گزارش داد: “این روزها سرقت‌های مسلحانه در جاده‌ها، حمله به خانه‌‌ها‌ی مردم در روز روشن و برهم زدن امنیت شهر توسط افرادی که برای معیشت به سرقت روی آورده‌اند، در شهرهای جنوبی ماهشهر و هندیجان بیداد می‌کند”.

برخی از منابع مطلع به تلوزیون کلمه اطلاع داده اند که در شهرستان پارسیان، میزان سرقت بصورت قابل توجهی افزایش یافته است.

دکمه بازگشت به بالا