ایران

بازداشت سه نفر از بستگان مسیح‌ علی‌نژاد توسط وزارت اطلاعات

مسیح علی‌نژاد، فعال حقوق زنان خبر داده که مأموران وزارت اطلاعات دوم شهریور ۱۳۹۸، برادر او، علی علی‌نژاد را بازداشت کرده‌اند.
به گفته خانم علی‌نژاد ماموران پس از ورود به خانه و تفتیش کامل منزل، به برادرش چشم‌بند و دستبند زده و او را با خود برده‌اند.
مأموران وزارت اطلاعات علت بازداشت آقای علی‌نژاد را سؤال درباره فعالیت‌های مسیح علی‌نژاد اعلام کرده‌اند و موبایل و لپ‌تاپ او را با خود برده‌اند.
مسیح علی‌نژاد می‌گوید: «از محل نگهداری برادرم هیچ اطلاعی نداریم. خانواده همسرم و مادرم به شدت نگران هستند. به آنها گفته‌اند هیچ مصاحبه‌ای نکنید، چون وضع بدتر می‌شود».
همزمان هفت‌ نفر از مأموران وزارت اطلاعات به خانه همسر سابق مسیح علی‌نژاد رفته و اقدام به بازداشت برادر و خواهر همسر سابق او کرده‌اند.
آنها پس از تفتیش منزل، اقدام به بازداشت لیلا لطفی، ۳۸ ساله و هادی لطفی، ۳۴ ساله کرده‌اند.
به گفته ای مسیح علی‌نژاد، همسر سابقش ادیتور است و در خارج از کشور زندگی می‌کند و برخی از مستندهای مربوط به زندگی و کار او را ادیت کرده ولی «اعضای خانواده او هیچ ارتباطی با من ندارند».
خانم علی‌نژاد می‌گوید این وقایع در حالی رخ داده که مقام‌های جمهوری اسلامی از جمله حسن روحانی و محمدجواد ظریف در سازمان ملل به کشورهای جهان می‌گویند منادی صلح هستند.
او رفتار مأموران جمهوری اسلامی را مصداق «ترور»، «گروگان‌گیری» و «خشونت» می‌داند و می‌گوید این حکومت منادی وحشت است نه منادی صلح.
سازمان عفو بین الملل، با انتشار بیانیه ای بازداشت برادر و دو عضو خانواده همسر سابق مسیح علینژاد، را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری آن‌ها شده است.

دکمه بازگشت به بالا